Finał Gimnazjady w Hajnówce

26.02.2016 r. zawodnicy MUKS ?Olimpijczyk? w Suwałkach w wieku 15-16 lat, uczęszczający jednocześnie do Gimnazjum nr 7 w Suwałkach, uczestniczyli w Finale Gimnazjady Województwa Podlaskiego w pływaniu w Hajnówce. Zawodnicy drużynowo zajęli 3 miejsce w kategorii dziewcząt oraz 1 miejsce w kategorii chłopców. Indywidualnie medale zdobywali:

1.      Piotr Sadłowski ? złoty medal na dystansie 50 m stylem motylkowym

2.      Arnold Ryszard Plauszta ? srebrny medal na dystansie 50 m stylem motylkowym

3.      Sinkiewicz Paweł ? srebrny medal na dystansie 50 m stylem dowolnym

4.      Wronowski Igor ? srebrny medal na dystansie 50 m stylem klasycznym

Sztafeta dziewcząt na dystansie 4×50 m stylem dowolnym zajęła 3 miejsce, natomiast sztafeta chłopców 4×50 m stylem dowolnym zajęła 1 miejsce pewnie pokonując rywali.

Nasi zawodnicy zdobyli 6 medali, potwierdzając tym samym silną pozycję Naszego Klubu w województwie. Osiągnięte przez Piotrka Sadłowskiego i Arnolda Plausztę wyniki dobrze rokują przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski 16-latków, które odbędą się w dniach 11-13.03.2016 r.  w Gliwicach.