Młodzi pływacy w Alytusie

26.02.2016 r. zawodnicy MUKS ?Olimpijczyk? z rocznika 2005-2004 uczestniczący w Zimowych, otwartych Mistrzostwach w pływaniu dzieci organizowanych przez Miasto Alytus wrócili z tej imprezy z sukcesami. Rywalizując z klubami sportowymi z całej Litwy, m.in. Wilna, Kowna, Alytusa, Kłajpedy, Marijampola, Panewezys przywieźli do Suwałk: 3 złote medale i 1 srebrny.

W kategorii dziewcząt złoty medal zdobyła Julia Gwaj na dystansie 100 m stylem grzbietowym, natomiast srebro wywalczyła Natalia Żyła na dystansie 100 m stylem dowolnym. Na wyróżnienie zasługuje także występ Zuzanny Sztukowskiej, która zajęła V miejsce na dystansie 100 stylem klasycznym, Julii Gwaj, która była VI na 50 stylem motylkowym oraz Weroniki Nieszczerzewskiej ? VII na dystansie 100 m stylem grzbietowym. W kategorii chłopców 2 złote medale w znakomitym stylu zdobył Filip Kosiński ? na dystansie 100 m stylem grzbietowym oraz 100 m stylem dowolnym.

W wyrównanej stawce naszym zawodnikom niewiele zabrakło do osiągnięcia wyższych lokat. Dobrze zaprezentowali się pozostali zawodnicy Naszego Klubu, którzy startując po raz pierwszy na basenie 50 m osiągali bardzo dobre wyniki. Przed naszymi młodymi pływakami kolejne zawody, w których będą mogli godnie reprezentować barwy Klubu i promować Miasto Suwałki.