zawody w Lublinie i Warszawie już za nami

Nasi zawodnicy nie poddali się chorobom i mroźnej pogodzie . Wystartowali w kolejnych zawodach, tym razem  w Lublinie i Warszawie.
15- latkowie:Amelia Ciszewska, Aleksandra Domoradzka, Karolina Szyszko, Adrian Jodzio, Maciej Tumialis, Michał Wróblewski, Kamil Życzkowski -podopieczni Katarzyny Salweckiej wystąpili na zawodach Arena Grand Prix Polski w Lublinie. Starty na 50-cio metrowej pływalni w gronie 718 zawodników z 113 klubów z Polski i z zagranicy przyniosły dobre rezultaty tak jak w przypadku Karoliny Szyszko i Kamila Życzkowskiego, którzy kilkakrotnie plasowali się w pierwszej dziesiątce w swoich kategoriach wiekowych: Karolina Szyszko: 6 miejsce 200 m. styl grzbietowy, 7 miejsce styl 50 m. motylkowy, 8 miejsce 100 m. styl motylkowy, 8 miejsce styl 200 m. motylkowy. Kamil Życzkowski: 8 miejsce 100 m. styl grzbietowy, 9 miejsce 50 m. styl grzbietowy. Wszyscy zawodnicy startujący w Lublinie prezentowali wysoki poziom sportowy niejednokrotnie poprawiając rekordy życiowe.

Jeszcze więcej uśmiechów gościło na twarzach 13-letniej Dominiki Burdyn i jej rówieśnika Marcina Szmajdy oraz ich starszej koleżanki 14 – letniej Juli Gwaj, którzy wystąpili w sobotnich ogólnopolskich zawodach z cyklu „Od Młodzika do Olimpijczyka” rozgrywanych w Warszawie. Wychowankowie Celiny Szmajdy powrócili z trzema medalami i satysfakcją z osiągniętych rekordów życiowych. Dwa srebrne medale były udziałem Julii Gwaj w konkurencjiach: 100 m stylem grzbietowym i 200m stylem zmiennym. Medal brązowy wywalczyła Dominika Burdyn na dystansie 100 m stylem motylkowym, zaś Marcin Szmajda był 9. w konkurencji 100m stylem grzbietowym. Zawody z cyklu „Od Młodzika do Olimpijczyka” cieszą się dużą popularnością od lat. W sobotniej edycji startowało ponad 1000 zawodników z 75 klubów.