Nocne pływanie – OTYLIADA 2016

W nocy z 12 na 13 marca 2016 r. pływalnia Zespołu Szkół nr 10 w Suwałkach po raz kolejny gościła kolejną edycję Nocnego Maratonu Pływackiego ?Otyliada 2016?.

Do rywalizacji przystąpili uczestnicy z Suwałk i okolic oraz z Ełku. Były rodziny, które chciały aktywnie spędzić wolny wieczór, zawodnicy poprawiający własne rekordy życiowe oraz osoby, które chciały się sprawdzić  i pokonać własne słabości. Był to wieczór bicia rekordu z poprzedniego roku. W tym roku w imprezie wzięło udział 64 zawodników, którzy przepłynęli łącznie 329 300 m.

Najlepszym zawodnikiem ?Otyliady 2016? w Suwałkach został Krzysztof Wandzioch z Suwałk, który przepłynął 21 600 m.  II miejsce zajął także mieszkaniec Suwałk Pan Piotr Nowiczenko osiągając wynik 20 000 m. Na III miejscu uplasował się mieszkaniec Ełku Pan Jacek Podlejski z rezultatem 16 300 m.

Najmłodszymi zawodnikami Otyliady 2016 byli: w kategorii dziewcząt ? 5-letnia Antonina Szmajda, która przepłynęła 300 m, natomiast w kategorii chłopców najmłodszy uczestnik 9-letni Bartosz Ruszewski przepłynął 1250 m.

Najstarszym zawodnikiem imprezy był Pan Dariusz Kowalewski, który wynikiem 5 650 m poprawił swój ubiegłoroczny rezultat.

Najliczniejszymi rodzinami na tegorocznej imprezie były dwie 4-osobowe rodziny: Państwa Ruszewskich i Państwa Gwaj.

Sukces, jakim była tegoroczna Otyliada był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Suwałkach, Zespołu Szkół nr 10 w Suwałkach oraz pracy wielu wolontariuszy, rodziców dzieci należących do Klubu MUKS ?Olimpijczyk? w Suwałkach, trenerów oraz sympatyków Klubu i pływania.

Impreza odbyła się w miłej, rodzinnej atmosferze. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy certyfikat uczestnictwa, pamiątkową monetę oraz drobny upominek.

Po zakończeniu zawodów uczestnicy zadeklarowali udział w przyszłorocznej Otyliadzie.