Finał Igrzysk Województwa w Augustowie

09.03.2016 r. zawodnicy MUKS ?Olimpijczyk? w wieku 11-13 lat, uczęszczający jednocześnie do Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach, uczestniczyli w Igrzyskach Województwa Podlaskiego w pływaniu w Augustowie.

Zawodnicy drużynowo zajęli 1 miejsce w kategorii dziewcząt oraz 2 miejsce w kategorii chłopców. Indywidualnie medale zdobywali:

1.      Karolina Szyszko (13 lat) ? złoty medal na dystansie 50 m stylem motylkowym

2.      Adrian Jodzio (13 lat) ? złoty medal na dystansie 50 m stylem dowolnym

3.      Aleksandra Domoradzka (13 lat) ? srebrny medal stylem dowolnym

4.      Michał Owsiejew (13 lat) ? srebrny medal na dystansie 50 m stylem klasycznym

5.      Kamil Życzkowski (13 lat) ? srebrny medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym

6.      Amelia Ciszewska (13 lat) ? brązowy medal na dystansie 50 m stylem klasycznym

7.      Julia Gwaj (12 lat) ? brązowy medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym

8.      Paweł Milewski (13 lat) ? brązowy medal na dystansie 50 m stylem motylkowym)

9.      Maciej Tumialis (13 lat) ? brązowy medal na dystansie 50 stylem grzbietowym)

Sztafeta dziewcząt na dystansie 6×25 m stylem dowolnym zajęła 1 miejsce, również sztafeta chłopców 6×25 m stylem dowolnym zajęła 1 miejsce pewnie pokonując rywali.

Nasi zawodnicy zdobyli 11 medali, potwierdzając tym samym silną pozycję Naszego Klubu w województwie.

W Igrzyskach wystartowali także inni zawodnicy Klubu MUKS ?Olimpijczyk? w Suwałkach, nie będący uczniami SP 10 w Suwałkach. Medale zdobyli:

1.      Filip Kosiński (12 lat) ? złoty medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym

2.      Julia Piotrowicz (13 lat) ? srebrny medal na dystansie 50 m stylem klasycznym

3.      Piotr Lenczewski (13 lat) ? brązowy medal na dystansie 50 m stylem dowolnym).